Kültür-Sanat:
31 NUMARALI REKLAM ALANI

Acıbadem Hastanesi Başhekimi Opt. Dr. Aydın Aksoy, muayene ve tetkikler sonrasında, Nejat İşler'in son durumu hakkında açıklama yaptı. Aksoy; İşler'in, şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve septik şok tablosu saptandığını belirterek, "Septik şok çoklu organ yetmezliğiyle birlikte seyreden ve yüksek hayati riskin oluşabildiği klinik bir tablodur" dedi.

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Ortakent-Yahşi Beldesi'ndeki Acıbadem Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde, solunum cihazına bağlı olarak tedavisi süren ünlü oyuncu Nejat İşler'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. İşler'in Bodrum ve İstanbul'da yaşayan dostlarından Murat Ateş, Fikret Kuşkan, Ayşe Özyılmazel, Derya Şensoy, Aşkın Şenol ve Dost Elver hastaneye gelerek sanatçının sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Acıbadem Hastanesi Başhekimi Opt. Dr. Aydın Aksoy, muayene ve tetkikler sonrasında, Nejat İşler'de şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve septik şok tablosu saptandığını belirterek, "Septik şok çoklu organ yetmezliğiyle birlikte seyreden ve yüksek hayati riskin oluşabildiği klinik bir tablodur. Gelişen septik şok sonucunda akciğerleri çok ciddi şekilde etkilenmiş. Aynı zamanda böbrekler, kalp ve kan hücrelerinin ve karaciğerin de bu durumdan etkilendiği tespit edildi. Solunum cihazına bağlı olduğu için uyutulan İşler'in tedavisi yoğun bakım ünitesinde devam etmektedir. İşler göğüs hastalıkları, yoğun bakım, enfeksiyon hastalıkları, gastroenteroloji ve kardiyoloji uzmanları tarafından takip edilmektedir" dedi.

İSTANBUL’A SEVK EDİLEBİLİR

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Ortakent Acıbadem Hastanesine gelerek Nejat İşler’in sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Nejat İşler’i ziyarete gelen Başkan Kocadon, hastane çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan Kocadon, Nejat İşler’in ailesine geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirterek şunları söyledi: "Şu anda tabii ki Nejat Bey’in rahatsızlığı devam ediyor. Şu anda yoğun bakımda. Doktor arkadaşların yapmış olacağı bir ortak karar ile belki İstanbul’a sevk edilebilir veya tedavisine burada devam edilebilir. Şu anda tedavisi devam ediyor. Durumu hepimizin duyduğu gibi yoğun bakımda devam ediyor. Fakat doktor arkadaşlar bu durumu atlatacağına inanıyor. Ben de inanıyorum. Ailesi ile de görüştüm. Ailesi de inanıyor. Birlik beraberlik içinde, manevi desteklerimiz ile Nejat kardeşimizin bu hastalığı yeneceğine inanıyorum".

Basın mensuplarının Nejat İşler’in ailesinin durumu hakkındaki sorularına Başkan Kocadon "Tabii bu gibi durumlarda hepimiz üzgünüz. Sonuçta bir evlat biliyorsunuz. Anne, baba üzgün, biraz da şaşırmış durumdalar birden bire böyle bir haber alınca. Ama sakinliğini koruyor aile. Zaten ailede de doktor bir üye var. Artık hep beraber, doktor arkadaşlar ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar" dedi.

İşler’in yakın arkadaşı olan Tülay Baran gözyaşlarını tutamadı. Baran, “Nejat İşler’in yakın arkadaşıyım. Ne iyiye gidiyor durumu ne de kötüye. Çok üzgünüz, lütfen dualarınızı esirgemeyin” dedi.


Ünlüler onu yalnız bırakmadı

Ünlü oyuncu Nejat İşler’in Muğla’nın Bodrum ilçesinde tedavisi devam ederken, hastaneye sanatçı arkadaşları gelmeye başladı.

17 Ocak Cuma gününün ilk saatlerinde Ortakent Acıbadem Hastanesi Acil Servisine müracaat eden Nejat İşler, şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve enfeksiyonun çok ilerlemiş olması nedeni ile hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Nejat İşler’in durumu hakkında bilgi almak isteyen sanatçı ve oyuncu arkadaşları Aşkın Şenol, Dost Elver, Ayşe Özyılmazel, Derya Şensoy, Fikret Kuşkan ve diğer arkadaşları hastaneye gelerek İşler’i zor gününde yalnız bırakmadı. Hastaneye ziyarete gelen İşler’in yakınları basın mensuplarının Nejat İşler’in durumu hakkındaki sorularını yanıtsız bıraktı. Fikret Kuşkan da, İşler’in sağlık durumunu öğrenmek için geldiklerini söyledi. Nejat İşler’in yoğun bakım ünitesinde tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yoğun bakımda tedavisi devam eden ünlü oyuncu Nejat İşler için İstanbul’dan ve çeşitli illerden ilçeye gelen sanat camiasının ünlü isimleri, İşler’in ailesini yalnız bırakmadı.

İki gün önce yoğun bakıma kaldırılan Nejat İşler için ünlü isimler Bodrum’a akın etti. Özel bir hastanenin yoğum bakım servisinde hayat mücadelesi veren İşler’i oyuncu arkadaşları yalnız bırakmadı. Sabah erken saatlerde hastaneye gelen İşler’in arkadaşları bir an olsun hastaneden ayrılmadı. Haberi alır almaz Bodrum’a koşan arkadaşlarının oldukça üzgün olduğu gözlendi. Bir an olsun ünlü oyuncuyu yalnız bırakmayan Ayşe Özyılmazel, “Ne olur dua edelim bir an önce iyileşsin” dedi. Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci ise, Nejat İşler’in durumunun aynı olduğunu ifade ederek, herkesin dua etmesini istedi.

Birçok oyuncunun ise dizi setlerini bırakıp Bodrum’a geldiği öğrenildi. Akşam saatlerinde ünlü yönetmen Murat Şeker de hastaneye geldi. Ünlü şarkıcı ve bir zamanlar aynı dizide rol alan Şevval Sam’ın ise gece yarısı haberi alır almaz İşler’in yanına geldiği ve bir an olsun hastaneden ayrılmadığı öğrenildi.


-ÜNLÜLER GECEYİ AYAKTA GEÇİRDİ-
Muğla’nın Bodrum ilçesinde yoğum bakıma alınan Nejat İşler için, başta hayranları ve birçok ünlü isimden sosyal paylaşım sitelerinde geçmiş olsun mesajı yağdı.

Dün gece aniden rahatsızlanan Nejat İşler Bodrum’da özel bir hastanede yoğum bakıma kaldırıldı. Solunum cihazına bağlı olduğu öğrenilen ünlü oyuncunun durumumunun ise kritik olduğu bildirildi. Gece yarısı haberi alan hayranları ve ünlü isimler, Twitter aracılığıyla acil şifalar diledi. Ünlülerin sosyal medyada paylaştığı mesajlardan bazıları şöyle:

"Sezen Aksu: Gülüşü güzel adam. Gülümse hadi gülümse bulutlar gitsin.

Demet Akalın: Allah seni gençliğine bağışlasın Nejat İşler

Yonca Lodi: Kitap satarken de, okuldaki sohbetlerde de, ünlü bir jön olduğunda da aynı adamdın. Güzel adam, hayatımızda olmaya devam et olur mu?

Behzat Uygur: Şimdi duydum güzel kalpli, kendisi gibi olan adam

Buse Terim: Dualar seninle

Nilgün Belgün: Senin gibi iyi yürekli insanlara ihtiyacı var bu ülkenin.

Ece Erken: Allah acil şifalar versin

Kemal Doğulu: Hemen iyileş

Gonca Vuslateri: An durdu. - devam etmek için Nejat abinin iyileşmesini bekliyor. Bir iyileş, ne şebeklikler yapacağım sana Nejat abim.

Okan Bayülgen: "Hayatın kurallarını değiştirecek kadar güçlü değilim ama kurallara boyun eğmeyecek kadar güçlüyüm" Güçlüsün.

Hande Yener: Nejat İşler maalesef yoğun bakımdaymış. Acil şifa diliyorum.

Sermiyan Midyat: Acil şifalar Nejat İşler. İyi haberlerini bizden esirgeme".

Öte yandan, Nejat İşlerin hayranları ise sabaha kadar tweet attı.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner127

banner81

banner82

Bu Da "en Organik" Film

Bu Da "en Organik" Film

Haberi Oku


Vizyonda Bu Hafta

Vizyonda Bu Hafta

Haberi Oku


Ünlü Sanatçı Bu Filmi Tavsiye Etti

Ünlü Sanatçı Bu Filmi Tavsiye Etti

Haberi Oku